KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8815567
*
nr 881 5567
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Blandteknik, Gerald Steffe (f. 1939), 64x94
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:33:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 22:17:57
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gerald steffe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12
*
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
nr 881 5567
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Blandteknik, Gerald Steffe (f. 1939), 64x94
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 22:17:57 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, mÃ¥lare och grafiker, bosatt i Stockholm.Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gerald steffe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12



